Всім нам відомо, що означає слово мода. Але на скільки добре ми її знаємо?
Мода завжди дивувала, викликала здивування на обличчях багатьох людей, при цьому вражала нашу уяву і одночасно спантеличувала з перших хвилин своєї появи. Правда точний день не встановлений досі, але багато істориків день народження моди приписують до 14 століття.
Що ж у світі було раніше, до появи моди? Первісні люди одягалися в звірячу шкуру, або шили з неї одяг, але як ви розумієте слово одяг вельми умовно. Чи існувала в той час мода – на ведмежі шкури, наприклад, а може бути більш вишуканими були лисячі? Добути собі шкуру було дуже непросто, але древні люди знали ціну даної шкурки і тому були готові на все. Дана форма одягу не змінювалася століттями.
З часом різні народи – скіфи і монголи, стародавні римляни та греки, індуси, китайці – воліли певний одяг. Чи була мода у них? Скоріше ні. Поступово вдосконалювалися костюми, але не дуже швидко, хоч і відображали ті зміни, які відбувалися всередині держави і в національній культурі. Але тієї самої мінливості, яка є головною відмітною рисою моди, в них не спостерігалася.
Мода проявилася пізніше, в Парижі. Багато країн століттями вели боротьбу за право вважатися батьківщиною моди. Вважають, що її поява пов’язана з виникненням численних виробництв тканин. Вельми очевидно що це правда, адже для того, щоб щось міняти, треба щось мати. Приблизно в 14 столітті численне захоплення різними видами і формами одягу отримало свою довгоочікуване назву. Слово «мода» походить від латинського, що означає «спосіб, правило, міра». Цей сенс і сьогодні незмінний.
Що ж сталося в подальшому? Мода поступово стала поширюватися в Іспанію, Італію, Англію. Дане захоплення модою подобалося багатьом, ряди її захоплених росли з кожним днем. Вона ламала традиційні форми і види одягу, руйнувала найсуворіші кордону, нав’язувала свої правила і свій смак.