Всупереч стереотипу цей стиль не має відношення до «Лоліти» Набокова. Зародився він в Японії, проте ось японці почерпнули його мотиви з європейської моди минулих століть. В ідеалі представниця або представник цього стилю виглядає як лялька в мереживному одязі.
Треба сказати, що лоліта – це не просто жіночий одяг, а цілий світогляд, особливості якого залежать від типу. Найчастіше лолітою підкреслюють «ляльковість», непорочність, невинність образу, небажання бути таким, як усі. Причому популярна, ця субкультура не тільки в Японії, але і за її межами.
Існує чотири основні типи ”лоліт”, які відрізняються не тільки зовнішніми особливостями, а й за змістом.
Солодка лоліта.
Цей стиль виражає інфантильність, дитячість образу. Як і в інших типах, сукні, блузки, спідниці і головні убори прикрашаються різними бантами, рюшами та мереживом. Однак кольорова гамма солодкої лоліти охоплює яскраві і пастельні відтінки рожевого, жовтого, блакитного, бузкового. Основою є білий колір. Макіяж підбирається такий, щоб обличчя виглядало по-дитячому наївним. З аксесуарів крім сумочок і парасольок можна побачити м’які іграшки.
Готична лоліта.
Досить поширений тип, який поєднує в собі елементи готики і лоліти, і відрізняється похмурістю в одязі та макіяжі. Основні кольори – білий і чорний.
Світогляд готичної лоліти відрізняється від тих же поглядів солодкої або класичної лоліти. Любов до романтики, жахам і містики відрізняє цей тип від інших.
Класична лоліта.
Цей тип показує зрілість і витонченість. Він включає в себе елементи і солодкої, і готичної лоліти. Йому властиві дрібні, складні візерунки та приглушені, глибокі кольори. Така лоліта дійсно виглядає як порцелянова лялька – до вона до цього прагне, і макіяж, як правило, не дуже помітний.
Панк-лоліта.
Цей стиль поєднує в собі елементи агресивного панку і тендітної лоліти, створюючи неповторний образ. Йому властиві яскраві кольори – синій, червоний, фіолетовий. Крім блуз і сорочок панк-лоліта допускає і футболки, а також чоботи. Це більш брутальний варіант, тому макіяж може бути помітним, на відміну від солодкої і класичної лоліт.