Мода. Як продовжити життя улюбленого одягу?

Неважливо, чи віддаєте перевагу Ви купуючи дорогий одяг або ж більш дешевий та доступний. У будь-якому випадку Ви б хотіли, щоб він служив Вам, як можна довше. Ми підготували для Вас кілька правил догляду за деякими елементами гардероба.

Банальна, але основна порада при виборі одягу – звертайте особливу увагу на якість придбаних речей. Навіть дешевий одяг повинен бути пошитий «на совість». При покупці перевірте шви, підкладку, ґудзики та інші аксесуари – все повинно бути пришито акуратно, без стирчачих решти ниток.

Поповнивши свій гардероб гарною річчю і прийшовши додому, обов’язково перевірте етикетку, на якій вказані правила догляду. Якщо Ви не будете дотримуватися цих правил, то тканина зноситься значно швидше, ніж Вам би цього хотілося. Найкраще, якщо Ви акуратно відріже цю етикетку і збережете її. Не варто відривати і тягнути етикетку – так Ви можете зіпсувати річ, особливо трикотажні блузки та інші речі з трикотажу. На них можуть з’явитися дрібні дірочки і зачіпки, які незабаром можуть розійтися далі і зіпсувати ваші улюблені елементи гардероба.

Прання, сушка та хімчистка роблять серйозний вплив на тривалість носки вашого одягу. Прання в холодній воді не тільки заощадить електроенергію і знизить витрати гарячої води, але також надасть сприятливий вплив на зовнішній вигляд вашого улюбленого одягу. Більшість сучасних пральних порошків і миючих засобів ефективно перуть речі і в холодній воді, тому намагайтеся якомога рідше використовувати гарячу воду для прання. Особливо це стосується трикотажних і вовняних речей, які можуть просто «сісти» при пранні в гарячій воді. Наприклад, якщо Ви купили хороші жіночі штани, які ідеально Вам підійшли за розміром, то після прання в гарячій воді Ви можете отримати неприємний сюрприз у вигляді того, що ваші штани сіли на 1-2 розміри.

Часте прасування також цілком може бути причиною швидкого зношування одягу. Якщо річ потрібно постійно прасувати, то спочатку висушіть випрану річ, а потім прасуйте, використовуючи оптимальний режим прасування і відпарювання.
Не вішайте на вішалки речі вашого гардеробу, які можуть розтягнутися і втрачати форму – важкі светри, трикотажні сукні і т. д. А ось ті речі, які швидко мнуться, краще, навпаки, повісити, а не складати чи зберігати на полиці.

Робіть дрібний ремонт вашого улюбленого одягу по мірі необхідності. Якщо зашити маленьку дірочку відразу ж після її появи, то цей дефект, швидше за все, буде непомітний.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.