Біографія Коко Шанель – королеви моди.

posted in: Світова мода | 0

Биография Коко ШанельКоко Шанель, безумовно, найбільший модельєр 20-го століття. Потрібно спочатку пригадати, що представляв собою європейський жіночий одяг часів її юності. Корсети, громіздкі капелюхи з квітами, довгі шлейфи, тугі застібки під горло. Шанель одним поворотом замінила цю витончену складність на красу і елегантність. “Розкіш повинна бути зручною, інакше це не розкіш”, говорила вона. І дала жінкам можливість бути красивими і природними одночасно, дихати в буквальному сенсі цього слова.

Народилася Габріель Бонер Шанель, пізніше взяла собі псевдонім Коко, в кінці 19 століття, в маленькому містечку. Дитинство її пройшло в бідності, мати рано померла, і батько відправив Гаріель і двох її сестер в притулок. У 18 років, вийшовши з притулку, дівчина почала працювати в магазині одягу, а вечорами співати в кабаре, де її і помітив офіцер Етьєн Бальзан, з яким вона незабаром поїхала в якості утриманка. З цього ж кабаре бере початок псевдонім Коко, ім’я персонажа вульгарних пісеньок, які вона співала.

Бальзан не тільки допоміг Коко побачити Париж, він дав їй грошей на перше підприємство – капелюшну майстерню. Однак не він був героєм її роману. Артур Кепел (друг Бальзана) став головною пристрастю Коко і головним горем. Біографія юної Шанель навряд чи робила її перспективною партією для заміжжя, і невірний коханець став чоловіком іншої, а всього через рік після весілля трагічно загинув в автомобільній катастрофі. Проживши довге життя, Коко так і не вийшла заміж, хоча пропозиції отримувала неодноразово.

До моделей, які зробили ім’я Шанель безсмертним, відносяться маленьке чорне плаття, ридикюль на ланцюжку, який можна було вішати на плече, спідничний костюм з приталеним жакетом. Загальний напрямок її творчості можна охарактеризувати як модернізм, натхненний чоловічою модою. Шанель змогла зробити жіночий одяг зручною і дивовижно простий, підкреслює достоїнства її власниці, а не приховуючи їх за корсетами, шлейфами і нагромадженнями штучних деталей. Відомо ім’я Коко Шанель і серед виробників парфумерії та аксесуарів.

Життя Коко Шанель складно назвати простим. Ставши багатою і знаменитою, вона втратила все під час Другої світової війни, отримана до кінця життя пляма на репутації за зв’язок з фашистами, була вигнана з Франції. Але у віці 71 року Шанель знову з’явилася на подіумі і знайшла колишню популярність, завдяки своїм новим моделям. Вона одягала багатьох знаменитостей, включаючи Ліз Тейлор і Одрі Хепберн, для яких одяг від Шанель стала невід’ємною частиною образу. Померла Коко Шанель у віці 87 років, похована в Швейцарії.

Сохранить

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.