Забавні факти з історії моди.

штани жіночі інтернет магазинЗабавні факти з історії моди.

• Про ґудзики на рукавах

Виявляється, появи гудзиків в нижній частині рукава на піджаках мода зобов’язана Наполеону Бонапарту. І це була не примха витонченого естета. Ні в якому разі! Призначення у цього нововведення було суто прозаїчним і практичним – щоб відучити солдатів від нав’язливої шкідливої манери витирати рукавами ніс.

• Про стрілки на брюках

Сучасні брюки, крім джинсів, важко уявити без випрасуваних стрілок на передній і задній половинці. Але так було не завжди.

З розвитком швейного виробництва в промислових масштабах (друга половина XIX століття) виникла потреба в транспортуванні значних партій готової продукції. Після розпакування готова продукція втрачала товарний вигляд через складки. Так з’явився спосіб складання брюк з суміщенням бічних і крокових швів. Прасування стрілок і складок швидко прижилися, ставши єдиною частиною конструкції чоловічих і жіночих штанів, і міцно вписалися в модний образ.

• Як з’явився смокінг.

Для куріння в аристократичному суспільстві користувалися спеціальними кімнатами.

Любителі подиміти тютюном, періодично віддаляючись в це закрите приміщення, при вході одягалися в спеціальні піджаки (smoking jacket), а при виході знімали. Лацкани з атласу – характерна деталь такого одягу. З блискучою гладкою поверхні цієї тканини легко струшують і не залишаються попелясті сліди.

І понині смокінг включений в чоловічій dress code (кодекс одягу) для відвідування світських і особливо урочистих заходів.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.