Як вибрати зимову куртку або пуховик?

posted in: Жіночий одяг | 0

Як вибрати і купити пуховик або куртку на Зиму?

Коли перед нами стоїть вибір, що купити серед безлічі пуховиків і курток, ми часто не можемо зрозуміти, що нам вибрати, у чому нам буде тепло, зручно і безпечно. Тому до вибору покупки пуховика або куртки варто поставитися уважно, звертаючи увагу на всі його складові.

Наповнювач пуховика (курки), його види та властивості.

Звичайно ж, це головне на, що варто звернути увагу в першу чергу, якщо виходити з практичності купуємо вироби. Пуховиком прийнято вважати куртку, заповнену утеплювачем, матеріалом для якого зазвичай є пух (синтетичний пух), хоча існують ще синтетичні наповнювачі. Саме від наповнювача залежить, наскільки буде теплим пуховик. Розглянемо наступні існуючі на сучасному ринку наповнювачі:

1. Пух водоплавних птахів, що володіє не тільки теплоізоляційними, але і водовідштовхувальними властивостями. На етикетці вироби з таким наповнювачем буде позначення «down», на жаль, в чистому вигляді цей наповнювач зустрічається рідко через його високу вартість. Зазвичай до нього додають нарізане пташине перо, і на етикетці вже буде вже напис «feather». Співвідношення пуху і пера буде позначатися в процентному співвідношенні – 80/20, 70/30, самим же теплим пуховик буде той, в якому співвідношення пуху і пера 75/25.
2. Написи «cotton» або «wool» на бирці означатимуть вату або вовняний ватин, які теж є теплими наповнювачами, але більш низької якості, ніж пух і після декількох прань виріб може втратити свій первинний зовнішній вигляд і теплоізоляційні властивості, тому такі пуховики на ринку є одними з найдешевших.
3. «Polyester» на бирці означатиме, що виріб наповнений сінтепоном. Такий виріб гірше виглядає і погано зігріває вже після першого прання.
4. Холлфайбер (сінтепух). Цей матеріал увібрав в себе кращі властивості пуху і синтепону – є гіпоалергенним і екологічно чистим наповнювачем, добре тримає тепло, має високу вологостійкість, добре пропускає повітря і швидко відновлює свою форму після деформації.
5. Ізософт – сучасний і популярний матеріал серед утеплювачів. Складається з дрібних осередків, завдяки яким утримується тепло. Після стискання і частих прань швидко відновлюється і володіє гіпоалергенною властивістю.

Ще одним важливим показником якості наповнювача є його пружність і позначається на етикетці як «FillDown». Для зимових пуховиків прийнятним показником буде 550-800 одиниць. Щоб визначити чи достатньо пружний ваш пуховик, потрібно згорнути його в тонкий рулон, потім розгорнути і струснути, після чого він повинен прийняти свою первинну форму протягом 20 хвилин.

Рівномірність розподілу наповнювача.

Більш теплим зимовим пуховиком вважається, той у якого в складі 500-600 грам пуху. Для того щоб пуховик був більш рівномірно заповнений наповнювачем, щоб він не деформувався в процесі експлуатації виробу, пух повинен знаходитися в спеціальних пакетах, які вшиті всередині куртки, вільно переміщаючись і не проколюючи їх.

В натуральних видах наповнювачів вказується номер обробки пуху DIN EN 12934, це означає, що наповнювач був схильний до замочуванню, промиванню, сушці, фільтрування та стерилізації. Неприємний специфічний запах говорить про неправильну обробку наповнювача.

Для підвищення міцності пуховик прошивають по горизонталі або вертикалі, шви також повинні бути акуратно прошиті, без звисаючих ниток.

Матеріал пуховика.

Верхню частину пуховика становлять натуральні і синтетичні мембранні тканини, які володіють повітропроникністю і гігроскопічністю, крім того верхній шар додатково покривається спеціальним водовідштовхувальним засобом, який посилює цю властивість. У ролі підкладки можуть використовуватися матеріали, які додатково захищають виріб від холоду і випадання наповнювача.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.