Як святкувати Пасху?

пасхаСвято Великдень – це свято свят!

З давніх часів і до цього дня Пасха вважається найголовнішим святом для православних християн. Це свято Воскресіння Ісуса Христа. Саме тому назва дня тижня, коли він святкується, – неділя. Сенс самого слова «паска» в різні часи і в різних народів трактувався по-різному. У християн слово «пасха» придбало іншу сутність – перехід з землі на небо, від смерті до вічного життя.

В епоху, коли християнство робило перші кроки, народності світу Великдень святкували у різний час. Якщо Вас цікавить як святкували Великдень з середини ІІ століття до ХVI то Ви повинні знати, що була досягнута домовленість про святкування Великодня в єдиний день, яка була порушена римським папою Григорієм ХІІІ, після календарної реформи. Перша неділя після весняного повного місяця вважається у православних днем святкування Великодня. Таким чином дати святкування, щороку, відрізняються. У 2016 році День святої Пасхи припадає на 1 травня.

Як святкувати Великдень правильно?

Підготовка віруючих до свята починається за сім тижнів до Великодня. Цей період називається Великий Піст. За цей час, люди, що дотримуються посту, не тільки утримуються від тваринної їжі і плотських задоволень, вони духовно очищаються.

Не слід забувати і про останній тиждень Великого Посту. «Чистий» четвер, «Страсний» П’ятниця, «Велика» субота. Ці назви днів тижня підводять до осмислення мук Христа перед смертю і його воскресінням.
Святкування завжди починається з Пасхального богослужіння. Священнослужителі, одягнені в святкові шати, разом з паствою обходять храм. Так званий Хресний хід супроводжується урочистим дзвоном дзвонів, який сповіщає про швидке Воскресіння Христове.

Після закінчення служби, за традицією, віруючі тричі цілують один одного і вітають: «Христос Воскрес!» – У відповідь: «Воістину Воскрес!». Трохи згодом, вдома або в храмі, починається святковий бенкет, де люди куштуються зі столу пасками, пасками і фарбованими яйцями, які були освячені в храмі.

Як святкувати Пасху? Фарбування приготування на стіл!

Традиція фарбувати яйця прийшла з давніх пір. У ті часи яйце втілювало життя. За доданню, римський імператор Тіберій заявив, що може повірити у воскресіння Христа, якщо біле яйце стане червоним. На подив усіх, в ту ж мить яйце забарвилося в червоний колір. З тих пір жоден святковий стіл не обходиться без крашанок, пофарбованих у різні кольори або розписаних.

Паска солодка, в основному сирна, також є невід’ємними атрибутами святкування. Солодкі страви ароматні і красиво прикрашені. Вони як би висловлюють турботу, співчуття і милосердя Господа до людей.

Святкування Святої Пасхи триває сорок днів. Перший тиждень, так звана Світла седмиця, відзначається досить бурхливо і супроводжується урочистими богослужіннями. У цей час прийнято ходити в гості обмінюватися подарунками.

Напевно, немає іншого такого свята, яке відзначається усім християнським світом. І нехай у різних народів не збігаються дати святкування, різняться звичаї, це свято віри в світле і добре, свято надії всього людства на порятунок.

Компанія СТІММА вітає всіх з наступаючим святом і бажає всього найкращого вашій хаті! А так же пропонуємо до свята Пасхи знижки на жіночі сукні! Всього Вам самого доброго і світлого!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.