Виробництво та моделювання одягу.

жіночий одяг недорогоМодель в одязі – це зразок виробу. На основі будь викрійки можна побудувати різну кількість фасонів, тобто змінити викрійку відповідно до нової моделі. Це і називається моделюванням. Моделювання – процес творчий, ним займаються художники-модельєри. Моделі швейних виробів створюються в будинках моделей, швейних лабораторіях, конструкторських бюро.

На основі базової сітки можна змоделювати багато фасонів наприклад суконь різного призначення.

Після моделювання, йде розкрою одягу.

Перед розкриємо тканину готують: перевіряють метраж, визначають лицьову і виворітну сторони тканини, зволожують і гладять її, перевіряють, чи немає плям і дірок, спотворень малюнка, вирівнюють зрізи, визначають напрямок малюнка. Потім складаємо тканину вдвічі по поздовжній нитці, вирівнюючи пружки і зрізи. Спочатку розкладають великі, а потім дрібні деталі. Розкладання роблять так, щоб було якомога менше відходів (клаптів) тканини. Викрійки приколюють до тканини шпильками і обводять крейдою по контуру. Другою лінією обводять припуски на шви і підгин. Наносять на тканину всі контрольні знаки (мітки).

Після розкладання перевіряють, чи є всі деталі, враховані припуски на шви і підгин, який напрямок ниток основи, малюнка. Розкроюють деталі точно по лінії припуску. Тканина при цьому не слід піднімати і згинати.

Правила безпечної роботи під час розкрою:

1. Приколюючи викрійку до тканини, вістря шпильок направляти в одну сторону від себе.

2. Ножиці зберігати із зімкнутими лезами в спеціально відведеному місці; під час роботи класти їх справа.

3. При розкрої притримувати тканину пальцями лівої руки, тримаючи їх на безпечній відстані від вузького леза ножиць, що міститься під тканиною.

4. Передавати ножиці із зімкнутими лезами кільцями вперед.

Пошиття швейного виробу.

Для пошиття швейних виробів потрібні спеціальні інструменти і пристосування. Їх зберігають у спеціальній скриньці або в скриньках, обладнаних на двері або на верстаті швейної машини.

Для пошиття одягу застосовують різні види ручних і машинних стібків.

Для позначення різних операцій у швейній промисловості є спеціальна термінологія для ручних, машинних і влаготеплових робіт

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.