Що таке термобілизна і які її основні функції?

термобілизна оптомЯк «працює» термобілизна? Як правильно його вибрати? Особливості догляду.

Що таке термобілизна і які її основні функції?

Термобілизна – одяг, необхідний для захисту від холоду, а також для відведення вологи. Зазвичай це кальсони, бриджі або шорти, футболка. Крім функції збереження тепла важливо те, що термобілизна все-таки має дихати, щільно прилягати до тіла – це робить її невидимою під одягом.

Принципи роботи термобілизни

Є термобілизна зі штучного матеріалу, а є з натурального, змішаного. З штучних часто використовують поліпропілен, поліестер. З натуральних – шерсть або бавовна. Найбільш поширеним у використанні вважається штучна тканина, так як вона краще захищає від холоду. У волокнах термобілизни міститься повітря, вона нагрівається від тіла, цей прошарок і є захистом від холоду. При активних рухах починає виділятися піт. Звичайна тканина почне намокати, сира білизна почне пропускати холод. А термобілизна здійснює терморегуляцію, волога буде виштовхувати.

Як правильно вибрати термобілизну?

• В першу чергу необхідно звертати увагу на склад тканини і визначитися, для яких цілей необхідно термобілизна. Для рухомого виду спорту підійде штучний матеріал. Хороший варіант для тих, хто не має можливості довго переодягатися. Для лиж та сноуборду підійде нижній одяг змішаної тканини – пропілену і вовни. Термобілизна можна носити близько восьми годин, але після необхідно переодягнутися, так як вона намокне.

• Білизна повинна бути зручною, відповідати розміру, не повинно бути складок, так як саме в них буде зберігатися піт. Міряти перед покупкою обов’язково, варто зробити кілька різких рухів, порухатися, щоб зрозуміти, чи не обмежує чи білизна руху.

• Ціна. Не варто брати занадто дешеву білизну, вона не може бути якісною. Недорога білизна не захистить від холоду, як і дорога, Дивіться на виробника який здатний запропонувати дійсно якісну термобілизну за розумною ціною, часто ми просто переплачуємо за бренд.

Зараз на ринку дуже багато видів білизни, є і зі спеціальними просоченнями проти бактерій, але, як правило, ці просочення стираються після декількох прань.

Обов’язково потрібно дотримуватися належного догляду за термобілизною:

• прати при оптимальній температурі, зазначеній на ярличку, зазвичай це не більше сорока градусів;
• прати вручну або на делікатному режимі в пральній машині;
• виключити віджимання;
• не використовувати сушку в пральній машині і не сушити на батареї.

Правильний догляд за термобілизна дуже важливий, тому що при неправильному догляді втрачаються всі її властивості.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.