Пошиття одягу та виготовлення тканин.

тканинаЯкщо ви розглянете пучок вати, то побачите, що вона складається з ворсинок. Це волокна – маленькі і дуже тонкі, гнучкі і міцні тіла. Волокна, застосовувані для виготовлення тканин, називають текстильними. Розрізняють волокна натуральні та хімічні. Натуральні діляться на волокна рослинного, тваринного і мінерального походження. Рослинні волокна виготовляють з льону, бавовни, конопель та ін. Волокна тваринного походження – шерсть, натуральний шовк, мінерального – азбест. До хімічних волокон належать капрон, лавсан та ін.

Багато сотень років тому з волокон бавовняні нитки виготовляли руками. Потім, це стали робити за допомогою ручних веретен. А пізніше з’явилася прядка – перший пристрій для ручного прядіння, що приводиться в рух ножною педаллю. Нитки, з яких виготовляють тканину, називають пряжею. Тепер пряжу виробляють на прядильних фабриках, оснащених сучасним обладнанням.

Тканина складається з ниток, що переплітаються. Одні нитки йдуть уздовж тканини, а другі – поперек. Нитки, що йдуть уздовж тканини, називаються нитками основи. 3 обох сторін тканини уздовж нитки основи йде кромка, завдяки які тканина не обсипається. Тканина, зняту з ткацького верстата, відбілюють, видаляють з неї зайві ворсинки, фарбують у потрібний колір, наносять малюнок. У кожної тканини є лицьова і виворітна сторони. 3 лицьового боку малюнок яскравий, з виворітного – бляклий. У гладкофарбованих тканин виворітна сторона ворсиста, а лицьова – більш гладка. Вузли, петельки, кінці обірваних ниток завжди містяться з вивороту тканини.

За допомогою спеціальної обробки тканині надають блискучого або матового відтінку. У тканинах типу атласу, сатину лицьова сторона блискуче, а виворітна – матова. Тканини просочують різними хімічними складами, що надають їм м’якості або жорсткості. Всі ці роботи називаються обробкою тканин.

3 давніх часів людина займається ткацтвом. Багато століть тканини виготовляли вручну.

Зараз тканини виготовляють на ткацьких фабриках в Україні, оснащених сучасними механізованими і автоматизованими верстатами та іншим обладнанням. Ткацькі верстати виконують задану роботу самі, а людина тільки керує ними.

3 кожним днем ​​все більше різних тканин випускають текстильні фабрики нашої країни. Головний напрямок у розвитку текстильної промисловості – підвищення якості продукції з урахуванням сучасної моди.

Компанія STIMMA для пошиття жіночого одягу використовує тільки сучасні якісні тканини виробництва Італії, Польщі, Туреччини, при цьому пропонує одяг недорого в якому ви будете почувати себе комфортно.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.