Пошиття одягу. Креслення швейних виробів.

posted in: Жіночий одяг | 0

модельПодумайте наскільки деколи складно буває створити дійсно гарну і якісну модель одягу, одним з важливих заходів у цій справі є креслення швейного виробу – це плоске зображення одягу, яке будується за розмірами певної фігури. Для побудови креслення будь-якого виробу треба визначити зі скількох деталей воно складається, як ці деталі розміщені, їх розміри. Спочатку виготовляють креслення великих деталей, а потім дрібних. Враховуючи, що права і ліва половини тулуба симетричні, креслення будують на одну половину фігури. Виготовлення креслень викрійок деталей швейного виробу називають конструюванням. Для побудови креслення треба зняти мірки. Фігуру вимірюють по основних лініях.

Правила зйомки і записи мірок при моделювання моделі:

Мірки знімають з правого боку фігури сантиметровою стрічкою.

Той, з кого знімають мірки, повинен бути в легкому одязі і стояти в звичній позі, вільно опустивши руки: лінію талії оперізують тасьмою, позначення мірок записують скорочено великими літерами. Малими літерами при великих буквах позначають місця вимірювань.

Мірки обхвату і ширини записують у половинному розмірі, а мірки довжини і висоти – повністю.

Спочатку знімають мірки довжини, а потім – охоплення і ширини.

Побудова креслень швейних виробів відрізняється від побудови технічних креслень. Наприклад, технічне креслення завжди виконують у масштабі, а швейне – у натуральну величину. Всі розміри в технічному кресленні проставляють в міліметрах, а в швейному – в сантиметрах.

Починають побудову креслення викрійки з вихідної точки. Від цієї точки проводять вниз вертикальну лінію довільної довжини і на ній відкладають відрізки для побудови базової мережі. Базисна сітка визначає загальні розміри виробу, а її лінії збігаються з основними лініями фігури. Побудувавши базисну сітку, наносять на неї контури виробу. Точки перетину ліній і відрізки прямих позначають буквами.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.