Найбільш спірний тренд – балаклава!

балаклаваНахабною і впевненою ходою крокують по подіумах показів сезону осінь-зима 2018-2019 моделі в войовничому і бунтарском головному уборі. Він називається балаклава. Якщо ви не проти трохи поепатіровать оточуючих і уславитися самою відчайдушною модницею, можливо, вам варто звернути увагу на цей тренд.

Історія появи.

Балаклава (інші назви – лижна маска, підшоломник) – головний убір, що закриває голову і практично все обличчя, залишаючи відкритою невелику область в районі очей і губ. Перші згадки про Балаклаву, як про предмет одягу, відносять до часу Кримської війни 1853-1856 рр. Зима 1854 р видалася в Криму особливо холодною, а перебували під містом Балаклава британським військам не вистачало обмундирування. Кмітливість військових знайшла вихід – в куплених у місцевих жінок шапках вони робили отвори для очей і рота, надягали на голову і так рятувалися від холоду. Зараз балаклава є частиною лижної і сноубордічеськой екіпіровки, існують і моделі для пожежних і військових.

Балаклава в масовій культурі.

Балаклава, крім свого прямого призначення, має вагу і як певний символ в масовій культурі. По-перше, цей головний убір дозволяє повністю приховати обличчя, тому він часто стає атрибутом злочинців. Однак, крім цього поверхневого стереотипного значення, балаклава уособлює дух протесту проти закоренілих порядків, силу ідеї, яку відстоюють, не дивлячись ні на що. Ліві і антиглобалісти часто вдавалися до носіння балаклав – колись дійсно для анонімності, колись для посилення елемента «протесту» (тут досить буде згадати Pussy Riot). Не залишаються осторонь від цього прийому і підкреслюють бунтарський настрій в своєму образі і селебріті – Beyonce знялася в Балаклаві для відео до туру On the Run, а Rihanna з’явилася в ній на останньому фестивалі Cohachella.

Резюме.

Носити чи Балаклаву в повсякденному житті? Носити або це мода заради моди? Однозначної відповіді немає. Дизайнери представили безліч варіантів балаклав – більш спокійні і відкриті, м’яких тонів (Marni), а також яскраві, екстремальні (Gucci). Поки вона виглядає подіумно, епатажно і складно уявити вулиці міста, заповнені людьми в балаклавах.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.