Мода і стиль: відмінні риси.

Скільки разів за день ми чуємо слово мода? А скільки разів слово стиль? Сотні разів ці смислові звуки доходили до нашої свідомості! Такі слова увійшли в наше життя назавжди, ми часто чуємо їх по радіо, телевізору, бачимо в журналах та інших засобах інформації. Багато з людей навіть уявити собі не можуть, що поняття мода і стиль відрізняються за своїм значенням. Спробуємо в цьому розібратися.

Мода – це багатофункціональний масове поняття, яке включає в себе і бізнес, і особливість культури, і мистецтво. Це свого роду короткочасне панування певного смаку (кольору, фасону, форми, текстури) в будь-якій сфері життя або культури. Наприклад, кожна епоха відрізнялася своїм зовнішнім виглядом. Вікторіанська епоха – це пишні рукави, корсети, химерні капелюхи, перуки, костюми. Епоха класицизму – це перуки, особи, прикрашені «мушками», чоловічі короткі пишні штани, мережива і стрічки. Все це – відмінні елементи епохальної моди.

Якщо розглядати моду з боку мистецтва – це фантазія, яка згодом реалізується в готовий продукт. Моду створюють і диктують або успішні дизайнерські будинки, або знамениті, публічні люди. З модою ми розібралися, приступимо до стилю!

Стиль – це самовираження себе шляхом гармонійності одягу з внутрішнім світом людини. На відміну від моди – це не масове явище, а індивідуальне. Але стиль, як і мода, може бути короткочасний, а може бути і довгостроковим, на все життя. Короткочасний стиль – це імідж, тобто створення будь-якого способу для отримання потрібного враження, емоційно-психологічного впливу на навколишнє суспільство.

Дуже складно підібрати кожній людині свій неповторний імідж. Але якщо ж ви все-таки вирішили відправитися в «стильну подорож», пам’ятайте – гармонійне поєднання вашого зовнішнього вигляду з поведінкою – запорука гарного стилю!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.