Історія заснування моди від Кутюр!

posted in: Історія одягу | 0

модаПереворот в французькій моді зробив Шарль Фредерік Ворт. Англієць Ворт майже сорок років царював у світі моди. Він розробив дуже точну систему фірм – «від кутюр». Майстерність і якість пошиття моделей при його контролі було бездоганно. Ворт для розкрутки моди вперше використовував такі методи, як покази з манекенницями. Ще тоді називалися – «дублерами». Його дружина стала першою манекенницею.

Першим Шарль Фредерік Ворт став розкручувати моду. Саме він продавав одяг для плагіату, дозволяючи поширенню моделей. Використовував тільки ті тканини, які вважав необхідними, як прийнято зараз говорити «вводив тканини в моду». Він стоїть біля витоку зародження і розвитку механізму моди. Ворт вніс фундамент в існуючу до наших днів моду «від кутюр», звану «кутюр креасьен», він заклав ази модної індустрії. Основами якої, модні будинки користуються до сьогоднішніх днів.

Деякий час масове «прет-а-порте» і «висока мода» йшли щодо паралельно і не торкалися одне одного. Клас заможних і знаменитих людей одягався в одяг «від кутюр». Неповторний і ексклюзивний, створений в одиничних екземплярах одяг. За право називатися – «авторським», такий одяг мав ім’я свого творця.

А ось в «прет-а-порте» було зовсім по іншому. Величезними партіями шилися речі – прості і не зобов’язуючі з недорогої тканини. Художник, який створював моделі на фабриці, назавжди залишався невідомий. Це тривало тривалий час, поки не підняв питання про справедливість П’єр Карден. Він став справжнім реформатором у світі моди.

Також Карден підтримав Андре Куррежа, який намагався перейти за чіткі рамки «від кутюр». І поширити свої моделі в маси, зробити доступними для більшості. Що б домогтися більшого, П’єр Карден в 1960 році, став дублювати у великій кількості свої колекції. Даючи можливість одягатися модно і зі смаком багатьом бажаючим. Момент був підібраний як не можна краще, формуючи свій стиль молодь швидко підхопила стиль – «хіпі». Одягаючи на себе строкаті, не звичайного крою одяг.

Карден поставив на масовий потік не тільки ідею одягу, в стилі високої моди. Але й копіткість виконання, що відповідає за якість виробів, що було одним з головних чинників в одязі високої моди. Для промислового виробництва, було створено ряд модифікацій в технології, моделюванні та конструюванні одягу. Для досягнення універсальності моделей, посадки на будь-яку фігуру. «Прет-а-порте» було піднято до рівня «від кутюр» особистими заслугами Кардена. Цим П’єр Карден підривав авторитет високої моди, з підстави якої було майже сторіччя, з легендарних часів Уорта, трималося ім’я «від кутюр».

У благородному союзі французьких модних будинків відбувся скандал, на якому Карден був вигнаний з профспілки. Думкою якого було те, що масове виробництво одягу абсолютно протилежно «високій моді» і не може мати ні чого спільного. Цей конфлікт ретельно засуджувався в пресі. Встоїть або поступиться школа «від кутюр» протв промислової моди. По закінченню багатьох років, можна зробити висновок, що висока мода залишилася на вершині, а промислова йде їй по п’ятах.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.