Історія термобілизни.

posted in: Історія одягу | 0

термобілизнаТермобілизна – теплий одяг завжди був потрібний людині. Сучасна термобілизна дуже перевершує у функціональності і зручності все те, що доводилося носити людям, рятуючись від холоду.

Прекрасна можливість надіти короткі курточки взимку і не хвилюватися, що замерзнеш, дало нам розвиток технологію створення синтетичного волокна.

Прабатьком цього виду теплої білизни можна вважати панталони. Укорочені теплі лосини, впритул облягали ноги середню частину тіла чоловіків. У 16 столітті Катерина Медічі «Чорна королева» дружина короля Франції Генріха 2 першої наважилася надіти чоловічий одяг на себе під час кінного полювання, кокетливо підіймаючи поли спідниці показуючи свої гарні ноги своєму чоловікові, вона була досить не гарна. Всі жінки в усі часи, намагалися бути сексуальними і привабливими, іноді жертвуючи своїм здоров’ям і зручністю, тому її вчинок був незвичайним.

Ефектом від сексуального одягу користувалися і візантійські куртизанки, зводячи своїх клієнтів з розуму мереживними панталонах. Їх прозивали диявольським одягом і намагалися заборонити, зняти з виробництва, але марно. Чоловіки ж продовжували носити їх для захисту від холоду.

У 19 столітті чоловіки носили теплі кальсони, вони були з натуральних тканин, відповідно гріли добре, але варто було людині спітніти, він промерзав і захворював. Якщо одяг не відводить вологу від тіла, то організму доводиться витрачати багато енергії на розігрів цієї вологи, втрачається тепло.

Людство потребувало винахід синтетичних волокон, через не практичності натуральних і їх високої ціни. Перші спроби створити штучні нитки зробив француз Одемар, експериментуючи з нитроцеллюлозою. У 1884 році француз Г. Шардоне розробив спосіб отримання нітрошовку – штучного волокна.

Це було трохи історії про розвиток теплого білизни як такої в історії.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.