Історія появи модних журналів.

ОДЯГ

Трохи з історії появи модних журналів.

Більшість дівчат сьогодні не любить читати, а якщо і читають, то виключно модні журнали. І якщо раніше кращим другом людини була людина, то сьогодні це знову-таки модний журнал.

Стиль вічний, а ось мода – дама примхлива, постійно щось змінює і чимось незадоволена. А ось їй все хочуть догодити, інтерес до неї тільки зростає, особливо у прекрасної половини людства.

Саме глянець є сходами, по якій модні новинки з подіумів спускаються в наше життя. Папір допомагає не тільки отримати свіжу інформацію про нові тенденції, але і зберегти їх на століття. Чоловіки ніяк не можуть зрозуміти, чому глянцеві сторінки так важливі для дівчат, і раз у раз сміються над жіночими звичками купувати і зберігати тонну паперу з красивими картинками та «нульовим корисним наповненням». Але ж саме чоловіки затягли жінок в трясовину модних журналів. Саме чоловіки стали творцями глянцевого світу, коли багато років тому випустили перші друковані видання, які через не один десяток років трансформувалися в глянцеві журнали сучасності.

Важко уявити, але до того, як з’явилися професійні манекенниці, одяг демонстрували за допомогою воскових лялечок, розміром приблизно в чверть людського зросту. Історія починається в невеликому паризькому магазинчику на вулиці Сен-Оноре. На лялечок надягали нові моделі одягу і виставляли на загальний огляд.

Парадно-вихідний одяг надягали на великих ляльок, домашні наряди – на маленьких.

Потім манекенів почали відправляти і в інші міста і країни, щоб диктувати їм останні віяння та тенденції моди. Неспроста кажуть: «краса врятує світ». Ходить легенда, що коли модні ляльки приїжджали з однієї країни в іншу, щоб продемонструвати модні одягу, навіть військові дії в цих країнах припинялися. З тих пір пройшло чимало часу, але ви можете побачити воскових моделей в музеї моди Гальера, який знаходиться в Парижі.

А в 1672 році все в тій же Франції на світ з’явився журнал «Галантний Меркурій», який через п’ять років став періодичним і випускався вже не аби коли, а кожен місяць.

Журнал був розрахований на широку публіку, в ньому була інформація про останні літературні новинки, розповідалося про світських подіях, ну і звичайно про тенденції моди про які можна зараз дізнатися і в нашому блозі. Користуючись великою популярністю, журнал «Mercure galant» став прабатьком журналів моди, які випускаються вже для нас з вами величезними тиражами.

Більшість найбільш популярних глянцевих видань носять міжнародний характер, але є і менш популярні локальні видання. Можливо, завдяки поширенню по франшизі і вони через кілька років будуть поширюватися не тільки по довколишніх містах, а й по всьому світу, як знамениті Elle або Playboy!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.